KONTAKT

EPOST

Har du en fråga, uppslag på något du tycker vi skall skriva om, ris eller ros? Bästa sättet att komma i kontakt med oss är att mejla!

  • Allmänredaktion red@feministisktperspektiv.se
  • Utrikes utrikes@feministisktperspektiv.se
  • Inrikes inrikes@feministisktperspektiv.se
  • Kultur kultur@feministisktperspektiv.se
  • Sport sport@feministisktperspektiv.se
  • Ekonomi ekonomi@feministisktperspektiv.se
  • Opinion opinion@feministisktperspektiv.se
  • Kalendariet kalendariet@feministisktperspektiv.se
  • Prenumerationsärenden prenumeration@feministisktperspektiv.se
  • Annons annons@feministisktperspektiv.se

POSTADRESS:

Feministiskt Perspektiv
Götgatan 28
118 46 Stockholm

TELEFON

Redaktion 070-956 10 11

Prenumeration 070-550 53 73

REDAKTION

  • Anna-Klara Bratt, chefredaktör, (tjänstledig) och ansvarig utgivare
  • Ulrika Westerlund, chefredaktör
  • Jenny Rönngren, redaktionschef
  • Sholeh Irani, utrikesredaktör
  • Bella Frank, sportredaktör
  • Felicia Mulinari, kulturredktör
  • Ingrid Engarås, kalendarieredaktör
  • Lisa Dumoulin, administration, ekonomi
  • Kerstin Hultman-Boye, prenumeration
  • Nadja Labbart Grosjean
  • Bosse Lindberg, marknadsföring/annons

STYRELSE

  • Helena Vikström, ordförande
  • Lars Jalmert
  • Annika Englund
  • Karen Austin
  • Tomas Agnemo
  • Maria Zerihoun

FORMALIA

Organisationsnr: 802015-2602

Bankgironr: 671-7839 (Ej för prenumerantionsärenden.)

Utgivare: Föreningen Feministiskt Perspektiv